Osvětlení & napínané stropy

 


Osvětlení


Napínané stropy

Unikátní vlastnosti pnuté stropní fólie nalézají uplatnění zejména v interiérech. Lze z nich vytvořit dokonale hladký a rovný podhled, ale i jakýkoliv jiný prostorový útvar. Tyto podhledy jsou pružné , pevné a neprodyšné. Mají minimální požadavky na údržbu. Jsou vhodné do vlhkých prostor, jako jsou bazény, koupelny či kuchyně. Napínané fólie zakryjí původní strop stavby, který tak nemusí mít finální úpravu. Skryjí tak různé technologie a kabely. Napínané fólie je navíc možné jednoduše kombinovat s moderními prvky osvětlení, zejména na bázi LED světelných diod.

Napínaný strop se osvětluje dvěma způsoby, buď zákazník chce celoplošné rovnoměrné osvětlení, nebo osvětlení po obvodu.

U celoplošného osvětlení se na strop instaluje rastr LED diod, který má takovou rozteč, aby světlo dopadalo na folii rovnoměrně a na svítidle nebyly přesvícené body. Pro celoplošné osvětlení je ideální snížení stropu o 15 cm a více, čím větší vzdálenost je mezi folií a stropem, tím větší rozteč LED rastru můžeme použít.

Do napínaného stropu se nejčastěji používají pásky jednobarevné (denní bílá) nebo RGBW.

Často kombinujeme použití jednobarevných LED pásků s kombinací RGB po obvodu – cenově tato varianta vychází atraktivně a efekt RGB není až tak výrazný.

Výhodou je bezestinné prostředí, a tím pádem zvýšení kvality pracoviště tak i domácího prostředí.


Výhody:

  • Fólie má mnoho barevných odstínů, ale nejběžnější je bílá.Folie může být matná, lesklá nebo s potiskem a lze ji vytvořit v různých tvarech.
  • Fólie je odolná proti vodě a vlhku, mořské vodě, solím mědi.
  • Nesnadno hořlavý materiál s klasifikací B.
  • Neodkapává, nepodporuje šíření plamene.
  • Netoxický, sterilizovatelný, omyvatelný a antistatický materiál.


Naše svítidla z napínaných folii mají záruku 5 let a standardně je dodáváme se stmíváním. Naše firma zajišťuje kompletní dodávku svítidla.

Mimo napínané stropy, můžete mít i svítidla z napínané fólie v rozměrech až 2,5m a svítidla z LED pásků vyrobené přesně podle Vašich přání na míru. Nejprve Vám pomůžeme s výběrem osvětlení a následně Vám i osvětlení nainstalujeme. Na naše LED pásky i svítidla dostanete záruku 5 let. Komponenty prodáváme jen kvalitní, protože víme, že my Vám to budeme instalovat a nekvalitní výrobky se nám instalují špatně.


Kontakt