Kamenné dýhy

 


Slate-Lite


Slate-Lite (neboli kamenná dýha, kamenná tapeta) je inovací v moderní architektuře. Je vhodná jak pro vnitřní a vnější obklady, tak i pro nábytkové dekorace. Pomocí naší unikátní metody je možné získat mnoho velmi tenkých břidlicových tabulek z těch nejkrásnějších břidlicových bloků na světě. Každá deska je sama o sobě jedinečná a svým vzhledem vzbuzuje pocit opravdové břidlicové desky.

Skutečnost, že materiál má na jedné straně všechy vlastnosti skutečného kamene, ale na druhé straně má velmi nízkou hmotnost a je neuvěřitelně pružný, jej předurčuje k realizaci mnoha úžasných projektů. Bez ohledu na to, zda je materiál použit pro stavbu nábytku, jako nástěnný obklad nebo jako podlahová krytina, Slate-Lite (neboli kamenná dýha) nemá téměř žádné hranice. Využití nalezne jako obklad v koupelnách, kuchyních, dekoračních stěn, obložení schodišt, krbů a jiných dekoračních předmětů a fasád.


Charakteristické pro vzory slate jsou zářivé barvy a mnohdy květinové struktury vykreslené v kameni.

Třpytivý efekt u vzoru myca je způsoben zvýšeným podílem živce. Povrch je tvrdší a má silnější strukturu, není tak hladký jako vzor Slate.

Typy translucent jsou nalepeny na průsvitné pryskyřici a lze je prosvítit. Toto podsvícení vdechne interiéru krásný překvapivý moment a zároveň slouží jako intimní osvětlení. Používá se u recepčních a barových pultů, kuchyňských ostrůvků a dekoračních stěn.

Jelikož se jedná o čistě přírodní kámen, může se doručený materiál mírně lišit od vzorníku svým barevným odstínem či strukturou. Jedná se o přírodní kámen nanesený na laminátovém podkladu. Tloušťka materiálu je 1,5 - 2 mm.

Standardní formát je 122 x 61 cm. Větší velikosti (122 X 240 cm) lze dodat na poptání. Materiál je ohebný, pro větší rádiusy lze nahřát laminátový nosič horkovzdušnou pistolí. 

Šolc DESIGN ARCHITECTS


Kontakt